Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz!

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Karabük´te Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Karabük´te Coşkuyla Kutlandı

Valilik makamında tebriklerin kabulü ile devam eden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl dönümü kutlamaları Kent Meydanı Atatürk Anıtında devam etti.

Törene Vali Kemal Çeber, AK Parti Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş, CHP Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Patlak, Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mustafa Yaşar, Baro Başkanı Rıdvan Erdoğan, Vali Yardımcısı İsmail Bayata, İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen, kurum müdürleri, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, muhtarlar, Kardemir işçileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Kemal Çeber ve Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından tören alanında bulunanların bayramının kutlamasının ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini anlatan şiirlerin okunduğu törende Karabük Üniversitesi öğrencileri tarafından halk oyunları gösterisi düzenlendi.

Tören; Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okullar da düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve spor müsabakalarında dereceye girenlere ödülleri Vali Kemal Çeber, Karabük Milletvekillerimiz Cumhur Ünal, Niyazi Güneş ve Hüseyin Avni Aksoy ile Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından verilmesinin ardından tören geçişi ile sona erdi.


Paylaş

Kapat