Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz!

Avrupa Şampiyonu Güneri´den Başkan Vergili´ye Ziyaret

Avrupa Şampiyonu Güneri´den Başkan Vergili´ye Ziyaret

İspanya´nın Madrid kentinde düzenlenen 31 ülkeden 200´den fazla sporcunun katıldığı Büyük Kadınlar Avrupa Şampiyonası´nda 81 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Elif Güneri, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret etti.

04.09.2019 / 412 Okunma

Ziyarete Antrenörü Baykan Arslan ile birlikte gelen Avrupa şampiyonu Elif Güneri’yi tebrik eden Başkan Vergili, bu başarısından dolayı çok mutlu olduğunu, bu başarının hem Karabük hem Türkiye için iyi bir başarı olduğunu belirtti.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Karabük Belediye Meclisi’nden alınacak olan karar ile Avrupa Şampiyonu Elif Güneri’nin isminin Kartaltepe Yenişehir Mahalleleri arasındaki yaya köprüsüne verilerek, Karabük’te ismi yaşatılacaktır. Yine alınacak olan meclis kararı ile 3 adet Cumhuriyet altını ile ödüllendirilecektir. Elif Güneri bir şehir temsilcisi değil, milli bir temsilcidir. Bu yüzden sadece Karabük değil, herkes sahip çıkmalıdır. Böylece diğer genç sporcularımızı da teşvik etmiş oluruz” dedi.

Başarılarının devamını dileyen Başkan Vergili, Avrupa Şampiyonu Elif Güneri’den 1 ay sonra Rusya’da düzenlenecek olan Dünya şampiyonasında bir şampiyonluk daha beklediklerini ifade etti.

Avrupa Şampiyonu Elif Güneri ise Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’ye teşekkür ederek, isminin Karabük’te yaşatılacak olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Paylaş

Kapat