Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz!

Sosyal Yaşam Merkezlerinde Kurslar Başladı

Sosyal Yaşam Merkezlerinde Kurslar Başladı

Karabük Belediyesi ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün Sosyal Yaşam Merkezinde her yıl değişik branşlarda düzenlediği kurslar başladı. İlk kurs olan hijyen kursunu başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi.

09.10.2020 / 628 Okunma

Karabük Belediyesi ile Karabük Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde her yıl belediyeye ait Sosyal Yaşam Merkezlerinde değişik branşlarda düzenlenen kurslar yaşanan pandemi sürecine rağmen devam ediyor. Kursların ilki, gıda sektöründe çalışanlara zorunlu tutulan Hijyen Belgesi kursu olurken, eğitimlerini başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifikaları verildi.

Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker; "Sosyal Yaşam Merkezlerimizdeki kurslarımıza başladık. İlk kurumsuzu da Hijyen kursu olarak düzenledik. Kurslarımızda sosyal mesafe ve maske gibi uyulması gereken kurallara titizlikle riayet ediyoruz. Hijyen kurslarımız devam ediyor, onun dışında değişik kurslarımıza da başlayacağız” dedi.

Kursiyerlere eğitim veren Biyolog Murat Yalçın ise; “Hijyen belgesi insanla ilişkisi olan her alanda çalışanların alması gereken zorunlu bir belge. Kursumuzda sosyal mesafe, maskenin önemi, hijyenle ilgili uyulması gereken kurallar ve değişik hastalıklarla ilgili herkesin bilmesi gereken konularda bilgiler veriyoruz” dedi.

Paylaş

Kapat