Yükleniyor... Lütfen Bekleyiniz!

Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Meme Kanseri Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezimizde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Meme Kanseri" bilgilendirme semineri düzenlendi.

21.10.2021 / 142 Okunma

Karabük Belediyesi ve Karabük İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğinde, 1-31 Ekim "Meme Kanseri Bilinçlendirme ve Farkındalık Ayı" kapsamında Kapullu Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde seminer düzenlendi. Görevliler tarafından katılımcı kadınlara, Meme Kanserinin tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalık olduğunu belirtilerek kadınların her yıl düzenli olarak doktora ve sağlık kuruluşlarına gitmeleri gerektiği söylendi.

Hayat boyu her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanma riskinin bulunduğunu söyleyen görevliler; "Meme kanserinin farkındalığı çok önemli. Kadınlarda fazla görülen bir kanser türü maalesef. Meme Kanseri tedavi edilebilir ve erken teşhisi mümkün olan bir hastalıktır. Bu yüzden Sık sık kontrollerimizi yapıp çevremizdeki kadınları da buna teşvik edelim. Kontroller konusunda Aile Sağlığı merkezleri, Aile Hekimleri ve hastanelerimiz ücretsiz hizmet veriyor" dedi.

Soru ve Cevap şeklinde sona eren seminerde kadınlara meme kanserinin sembol rengini simgeleyen kurdeleler dağıtıldı.

Paylaş

Kapat